Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

 

Navigace

Obsah

Vítejte na stránkách Domu historie Přešticka

 

Dům historie Přešticka je z důvodu nařízení vlády ČR pro veřejnost do odvolání uzavřen. Děkujeme za pochopení.                                                

Pokud si přejete zasílat  zprávy na váš e-mail, vyplňte kolonku Inforamce e-mailem v pravém sloupci.

Záložky

12.04.2020 - 04.04.2021

hřbitov

Studnice vody živé

Dům historie Přešticka připravil v pořadí již čtvrtou venkovní výstavu v prostoru starého přeštického hřbitova. Tentokrát je věnovaná básním k Panně Marii Přeštické benediktinského mnicha a kronikáře Mikuláše Sextettera, působícího v Přešticích v letech 1717 - 1772. Básně jsou doplněny vyobrazeními Panny Marie Přeštické z archivu Domu historie Přešticka.

Detail

18.09.2020

Kouzlo starého textilu

Kouzlo starého textilu

Další ze série výstav k dvacátému výročí Domu historie Přešticka.

Detail

02.07.2020

Od chrastítka po herní konzole

Od chrastítka po herní konzole

OD CHRASTÍTKA PO HERNÍ KONZOLE Připravená výstava prezentuje výběr ze sbírky hraček Domu historie Přešticka za dvacet let činnosti. Sbírka je vystavena poprvé. Vznikala náhodně, především z darů občanů Přešticka a od dárců spojených nějakým poutem s Přešticemi. Na své cílené doplňování nyní čeká. Nejstarší hračky pocházejí z období první republiky, dále pak ze 40. až 60. let 20. století. Radost máme také z hraček ze 70. a 80. let, i když, vzhledem k jejich mládí, je možno se nad jejich výskytem v muzeu pozastavovat. Výstava v podkroví přeštického muzea je otevřena od 1. července do 30. srpna 2020. Děkujeme za případné další dary Domu historie Přešticka.

Detail

02.07.2020

Poutě

Poutě

V době nouzového stavu a uzavření muzeí jsme k přeštické pouti připravili pro veřejnost malou výstavku fotografií z přeštických poutí.

Detail

11.05.2020

Výstava fotografií k 75. výročí osvobození US ARMY

Výstava fotografií k 75. výročí osvobození US ARMY

Improvizovaná fotografická výstava k 75. výročí osvobození Přeštic, náhrada za akce zrušen v době koronaviru. Výstavka je prezentována ve výlohách Informačního centra a oken konferenčního sálu KKC Přeštice.

Detail

11.05.2020

Studnice vody živé

Studnice vody živé

Venkovní výstava ve staré části přeštického hřbitova je věnována veršům přeštického benediktinského mnicha Mikuláše Sextettera k Panně Marii Přeštické. Z latiny je přeložil Mgr. Michal Tejček.

Detail