Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

 

Navigace

Obsah

Vážení přátelé muzea,

zveme Vás k prohlídkám stálých expozic řemesel a živností na Přešticku i výstav instalovaných k dvacátému výročí činnosti muzea v Přešticích. Co tedy u nás uvidíte?

Do konce srpna 2020 si můžete prohlédnout výstavu TO NEJ...  Z výstavy, původně  nainstalované v obou výstavních sálech,  uvidíte část v přízemí. Prezentuje výběr předmětů z techniky, domácnosti, spolkové činnosti a církve nasbírané za dvacet let sbírkové činnosti Domu historie Přešticka. 

V podkrovním sále uvidíte prázdninovou výstavu Od chtrastítka po herní konzole. Ta má za cíl představit  sbírku hraček Domu historie Přešticka. Výstava bude otevřena od 1. července června 2020.

Přístupné jsou také stálé expozice kupeckého krámu, řemesel a živností.

S ohledem na vládní opatření je nadále nutné dodržovat hygienické podmínky, nejsou povinné rozestupy, ale až do července je prohlídka možná pouze v rouškách.

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

textil
19. 9. 2020 - 8. 11. 2020 začátek od 14:00
Místo konání: Dům historie Přešticka

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Představení vybraných předmětů ze sbírky textilu za dvacet let činnosti Domu historie Přešticka.

Výstava je otevřena bez vernisáže, kterou jsme z epidemiologických důvodů neuspořádali. celý text

#
1. 7. 2020 - 4. 10. 2020 začátek od 09:00
Místo konání: Dům historie Přešticka

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Výstava je prodloužena do 4. 10. 2020.

Letošní dvacáté výročí působení městského muzea v Přešticích oslavujeme především prezentací sbírkového fondu, který jsme za dobu činnosti získali darem či koupí. Výstava představí vybrané hračky pro kluky a děvčata z období první republiky i druhé poloviny 20. stol. celý text

hřbitov
12. 4. 2020 - 4. 4. 2021 začátek od 13:10
Místo konání: Hřbitov - stará část

Bezbariérový vstup na akci

Dům historie Přešticka připravil v pořadí již čtvrtou venkovní výstavu v prostoru starého přeštického hřbitova. Tentokrát je věnovaná básním k Panně Marii Přeštické benediktinského mnicha a kronikáře Mikuláše Sextettera, působícího v Přešticích v letech 1717 - 1772. Básně jsou doplněny vyobrazeními Panny Marie Přeštické z archivu Domu historie Přešticka. celý text